tuutorid

Kas oled üliõpilasena tundnud, et Sul võiks olla mõni vanema kursuse tudeng nõuandjaks? Inimene, kes mõistab kõiki Su raskusi ülikooliõpingutega kohanemisel ning teab, kuidas otsida infot ja ülikooli asjades orienteeruda? Kes korraldab ühisüritusi ja kuulab mure korral? Kes jagab nippe ja teadmisi õppimise ja tugisüsteemide kohta kõrgkoolis? 

Pöördu ja saa nõu enda insituudi tuutorilt!

2023/2024 õppeaasta aktiivsed tuutorid

Kui Sul oli tore tuutor, tule ja jätka tema tööd! Kui Sul ei olnud tuutorit või Sa ei saanud temalt loodetud abi, tule ise tuutoriks!

Tuutoriks on võimalik saada kõikidel üliõpilastel igal kevadsemestril. Tuuturikoolitusele kandideerimise perioodist antakse sulle teada tudengipostkastis.

Mida tuutorkoolitus tudengile pakub?

Tuutorina tegutsemine on kvaliteedimärk üliõpilase CV-s. See tõstab Sinu konkurentsivõimet, sest tuutorina tegutsedes arendad oskusi, mida tööandja kõrgelt hindab.

Tuutorina avaneb Sul võimalus:

  • teha midagi huvitavat lisaks tavapärasele õppetööle;
  • avardad oma mõttemaailma;
  • arendad oma esinemis-, suhtlemis- ja nõustamisoskus;
  • aidata teisi tudengeid;
  • tutvud lahedate inimestega ja laiendada on kontaktivõrgustikku;
  • läbid huvitava ja kasuliku tuutorikoolituse (4 ainepunkti!);
  • õpid paremini tundma iseennast.
“Ma leidsin endale sõpru. Tänu tuutorlusele sain juurde enesekindlust ning kadus hirm rääkida suure rahva ees.”

Merle Tamme
Tehnotroonika
“Õppisin, et pole lahendamatuid ülesandeid, alati on võimalusi. Olen siiralt õnnelik ja rõõmus, et leidsin sõpru, veetsin huvitavalt aega ja suutsin vähendada paljude murekoormat.”
Rahel Rae
Loodusturism
“Tuutorlus on minu jaoks olnud eneseteostus. Näiteks esmakursuslaste abistamine, mille üle mul endal on hea meel. See tekitab minus positiivse tunde kui keegi on saanud minu käest abi.”
Uku Lepna
Toiduainete tehnoloogia
“Mul on väga hea meel, et otsustasin tuutoriks hakata. Tänu sellele olen saanud palju toredaid tutvusi ja meeletult kogemusi. Õppisin suhtlemist, hoolimist, märkamist ja iseennast paremini tundma. Enesekehtestamisoskus ühe suhtlemise osana on äärmiselt tähtis nii sõprade seltskonnas kui ka tööalaselt.”
Carmen Kilvits
Keskkonnakaitse
“Meeletult positiivne õhkkond ja vaba suhtlemine tegid tuutorikoolituse nauditavaks. Ausalt öeldes tundusid kolmapäevased kokkusaamised justkui vestlusõhtud sõprade ja eakaaslaste seltsis. --- Tänu sellele olen leidnud palju uusi tutvusi, julgen sõna võtta või segaduses olevaid tudengeid aidata.”
Mariliis Lulla
Aiandus